Türkiye Cumhuriyeti

Karakas Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine İlişkin Duyuru , 03.09.2015

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde yurtdışında bulunulan ülkede kurulacak sandıklarda ya da 8 Ekim-1 Kasım 2015 tarihleri arasında gümrük kapılarında oy kullanacak vatandaşlarımızın "Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıtlı olması, bunun için de adres beyanında bulunmaları gerekmektedir.

 

“Yurtdışı Seçmen Kütüğü”ne kayıt durumunun Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın (YSK) internet sitesinden (http://www.ysk.gov.tr
) kontrol edilmesi mümkündür.

 

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 2 Eylül 2015 Çarşamba günü YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. http://www.ysk.gov.tr  internet adresinden kontrol edilen seçmen bilgileriyle adres beyanının hatalı olduğunun tespit edilmesi halinde, 2 Eylül 2015 Çarşamba (Türkiye saati ile 08.00) ile 10 Eylül 2015 Perşembe (Türkiye saati ile 17.00) arasında Büyükelçiliğimizin Konsolosluk Şubesine şahsen müracaat ederek itirazda bulunulabilir. İtirazda bulunmak için son gün 10 Eylül 2015 (Türkiye saati ile 17.00) olup bu saatten sonraki itirazlar kabul edilmeyecektir. İtirazların şahsen yapılması gerekli olup, posta ile yapılan itirazların kabul edilmesi mümkün değildir. Yurtdışındaki temsilciliklerimizde hangi tarihlerde ve adreslerde seçim düzenleneceği YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir.

 

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin güncel duyurulara YSK’nın internet sitesinden ulaşmak mümkündür.

 

Saygıyla duyurulur.