Türkiye Cumhuriyeti

Karakas Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

 

 
Taha Carım
Büyükelçi
30.09.1957-11.11.1960
Cemil Vafı
Büyükelçi
27.06.1960-13.09.1962
Osman Derinsu
Büyükelçi
30.05.1963-03.08.1964
Namık Yolga
Büyükelçi
01.01.1964-01.01.1969
Rıfat Ayanlar
Büyükelçi
18.09.1969-01.10.1976
Rüştü Veyselli
Büyükelçi
20.10.1976-10.06.1978
Sadi Akarcalıoğlu
Büyükelçi
30.08.1978-20.09.1982
Sıtkı Coşkun
Büyükelçi
15.11.1984-29.11.1986
Tahir Şentürk
Büyükelçi
01.12.1986-17.12.1988
Turgut Tülümen
Büyükelçi
22.11.1988-01.04.1994
Nazım Belger
Büyükelçi
04.04.1994-26.02.1996
Zeki Çelikkol
Büyükelçi
29.02.1996-13.12.1997
Tanju Ülgen
Büyükelçi
14.12.1997-17.09.2000
Metin Göker
Büyükelçi
30.09.2000-28.11.2004
M. Doğan Akdur
Büyükelçi
30.11.2004-21.12.2006
Nihat Akyol
Büyükelçi
04.02.2007-26.05.2011
Muhsin Tuğrul Kılıçaslan
Büyükelçi
31.05.2011-01.02.2013
Şule Öztunç
Büyükelçi
31.10.2013-