Türkiye Cumhuriyeti

Karakas Büyükelçiliği

Büyükelçinin Mesajı

Web sayfamıza hoş geldiniz.

Türkiye’nin Venezuela nezdinde Büyükelçisi olarak, 7 Ekim 2013 tarihinde görevime başlamış bulunuyorum.

Türkiye ile Venezuela arasında diplomatik ilişkilerin tesis edildiği 1957 yılından buyana Venezuela nezdinde görev yapan 16. Büyükelçi olmaktan büyük memnuniyet duymaktayım.

Ülkelerimiz arasında mevcut coğrafi mesafeye rağmen, enerji ve müteahhitlik sektörleri başta olmak üzere, bir çok alanda ticaret ve işbirliği imkanımız bulunduğuna inanmaktayım. Venezuela’daki görev sürem boyunca, iki ülke arasında ekonomi, ticaret, turizm ve kültürel alanlar da dahil olmak üzere, her alanda mevcut işbirliğinin daha da geliştirilerek ilerletilmesi yönünde çaba göstereceğim.

Venezuela’nın yanı sıra, Büyükelçiliğimizin akredite olduğu diğer ülkeler olan Barbados, Guyana ve Trinidad & Tobago ile ülkemiz arasındaki ikili ilişkileri de her alanda geliştirmek, görev bölgemizde yaşayan siz değerli vatandaşlarımızın haklarını ve çıkarlarını korumak ve savunmak amacıyla Büyükelçiliğimiz mensuplarıyla birlikte çalışacağız.

Web sitemizde, ülkemizin dış politikası hakkındaki son gelişmeleri ve Türkiye hakkındaki diğer bilgileri bulabilirsiniz. Diğer taraftan e-konsolosluk sayfasından Türk vatandaşları için tüm konsolosluk işlemleri hakkında bilgi edinerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Büyükelçiliğimiz, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da görev bölgemizdeki vatandaşlarımıza destek sağlamak, sorunlarıyla ilgilenmek üzere hizmet vermeye devam edecektir.

Hepinize en içten selam ve saygılarımı sunuyorum.

Şule ÖZTUNÇ
Büyükelçi